ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
1.25G CWDM 80KM SFP TRANSCEIVER
1,25 G CWDM 80KM SFP TRANSCEIVER
  • Item NO.:ESCXX12-3LCD80
  • Datahastighet:1.25G
  • Vågen längd:1470~1610nm
  • Avstånd:80KM
  • Connector:LC
  • Första:SM
  • DDM:YES
  • Produktens ursprung:China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen/HK
  • Leveranstid:Please contact our sales for confirmatio
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

ESCXX12-3LCD80

1.25Gbps CWDM SFP optiska sändtagare, 80KM når

funktioner

Ø -datahastighet av 1.25Gbps drift

Ø 18 CWDM DFB våglängder laser och PIN fotodetektor för 80 km överföring

Ø kompatibel med SFP MSA och SFF-8472 med Duplex LC kärl

Ø Digital diagnostisk övervakning:

inre Kalibrering eller extern kalibrering

Ø kompatibel med SONET OC-24-LR-1

Ø kompatibel med RoHS

Ø + 3.3V single power supply

Ø mål driftstemperatur :

kommersiella temperatur: 0 till + 70 ° C

industriell temperatur: -40 till + 85 ° C

program

Ø Gigabit Ethernet-

Ø Fiber Channel

Ø Switch till Switch interface

Ø Switched backplane program

Ø Router/Server interface

Ø andra optisk transmission system

Beskrivning

The SFP-sändtagare är högpresterande, kostnadseffektiv moduler som stöder data-klassar av 1.25Gbps och 80 KM överföringsavstånd med SMF.

sändtagaren består av tre delar: en okyld CWDM DFB lasersändare, en PIN fotodiod integrerat med en trans-impedans förförstärkare (TIA) och MCU kontrollenhet. Alla moduler uppfyller klass jag laser säkerhetskrav.

Tidigare:1,25 G CWDM 60KM SFP TRANSCEIVER

Nästa:1,25 G CWDM 120KM SFP TRANSCEIVER

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter