ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
 EPON OLT PX20+
1.25G SFP SC EPON OLT PX20 + sändare
  • Item NO.:EEP4311-3SCDP2
  • Datahastighet:1.25G
  • Vågen längd:1490/1310nm
  • Avstånd:20km
  • Connector:SC
  • Första:SM
  • DDM:Yes
  • Produktens ursprung:China
  • Utskeppningshamn:Shenzhen
  • Leveranstid:Please contact sales for confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

EEP4311-3SCDP2

1.25G SFP SC GEPON OLT PX20 +

O Singelfiber tvåriktad datalänksymmetrisk 1,25Gbps-applikation

O 1490nm DFB-lasersändare med kontinuerlig drift och 1310nm burst-mode APD-TIA-mottagare

O Reset-less burst-mode mottagare helt enkelt systemdesign

O Mer än 24 dB brett dynamiskt intervall

O 0 till 70 ° C driftstemperatur,

O Enkel 3.3V nätaggregat

O Digital diagnostisk övervakningsgränssnitt

O Digital burst RSSI-funktion för att övervaka den inmatade optiska effektnivån

O LVPECL-kompatibelt dataingång / utgångsgränssnitt

O LVTTL-sändaren inaktiverar kontrollen

O LVTTL-sändarens laserfel larm

O LVTTL-mottagarens förlust av signalindikering

O Lågt EMI och utmärkt ESD-skydd

O Klass I-säkerhetsstandard IEC-60825 kompatibel

O RoHS-6-överensstämmelse


tillämpningar

O Gigabit Ethernet Passive Optical Networks (GEPON) 20Km 1:32 ansökan eller 10Km 1:64 ansökan.

O STANDARDER

O Överensstämmer med SFP Multi-Source Agreement (MSA) SFF-8074i

O Överensstämmer med SFF-8472

O Överensstämmer med IEEE 802.3ah ™ -2004

O Överensstämmer med FCC 47 CFR Del 15, Klass B

O Överensstämmer med FDA 21 CFR 1040.10 och 1040.11 förutom avvikelser enligt Laser Notice No. 50, daterad 24 juni 2007

Relaterade Taggar : EPON OLT Transceiver 1,25G SFP EPON OLT PX20 + EPON OLT PX20 ++ EPON OLT

Tidigare:1.25G SFP SC EPON OLT PX20 + sändare

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter