ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
1000M Dual Fiber External Power Supply external PSU
1000M Dual Fiber Media Converter
  • Item NO.:EM-1000-S15
  • Datahastighet:1000M
  • Vågen längd:1310nm
  • Avstånd:15km
  • Connector:SC
  • Första:SM
  • DDM:No
  • Produktens ursprung:Made in China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen
  • Leveranstid:Pls conatct our sales for confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

Fiber Media Converter EM-1000-S15

1000M,Dual Fiber, Extern strömförsörjning


Funktioner

  • 1000M

  • Long distansöverföring (Max 2Km på MMF, 120Km på SMF)

  • 50 000 timmar MTBF

  • Länkfel passerar genom (LFPT)

  • Unikt premium aluminium kompakt stängning

  • Samma bytbart kort för fristående enheter och 192U-system

tillämpningar

  • Telekommunikationsnät
  • Skolor, Kontor, Cyber ​​barer


Produktbeskrivning

DeEM-1000serier,1000M Media Converter med extern strömförsörjning,Använd fiberoptik för att förlänga det fysiska avståndet mellan typiska Ethernet-länkar (100m) till 5Km max. på MMF och max 120Km. på SMF.

Relaterade Taggar : 1000M Media Converter 1000M Fiber Media Converter 1000M Fiber Converter

Tidigare:10 / 100M Dual Fiber Media Converter

Nästa:10/100 / 1000M Single Fiber Media Converter

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter