ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
100Gbps QSFP28 SR4
100Gbps QSFP28 SR4 med DDM Transceiver
  • Item NO.:EQ28510X-3MCD01
  • Datahastighet:100G
  • Vågen längd:850nm
  • Avstånd:100M
  • Connector:MPO
  • Första:多模
  • DDM:YES
  • Produktens ursprung:China
  • Utskeppningshamn:Shenzhen
  • Leveranstid:Please contact sales for confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

EQSP10A-3LCD01

100Gbps QSFP28 SR4 med DDM Transceiver


Funktioner

OUpp till 27,952 Gbps Datahastighet per kanal

OMaximal länklängd på 100m länkar på OM3 multimode fiber

OHög pålitlighet 850nm VCSEL-teknik

OElektriskt varmpluggbar

ODigital diagnostisk SFF-8436 kompatibel

OÖverensstämmer med QSFP28 MSA

OFallets driftstemperaturområde: 0 ° C till 70 ° C

OPower dissipation u0026 lt; 2,5 W

tillämpningar

ODatacenter

OInfiniband QDR

OFiber kanal

Standard

OÖverensstämmer med IEEE 802.3 bm

OÖverensstämmer med SFF-8436

OÖverensstämmer med RoHS.

Beskrivning

ETU-LINK EQSP10A-3LCD01Är konstruerade för användning i 100 Gigabit per sekund länkar över multimode fiber. De överensstämmer med QSFP28 MSA och IEEE 802.3bm

Transceiverens optiska sändare delar in en 4-kanals VCSEL (vertikal kavitet Surface Emitting Laser), en 4-kanalig inmatningsbuffert och laserdrivrutin, diagnostiska monitorer, kontroll- och bias-block. För modulkontroll innehåller kontrollgränssnittet ett två-trådigt seriellt gränssnitt för klock- och datasignaler. Diagnostiska bildskärmar för VCSEL bias, modul temperatur,tRansmitted optisk kraft,Mottagen optisk effekt och matningsspänning implementeras och resultaten är tillgängliga via TWS-gränssnittet. Larm- och varningsgränser fastställs för de övervakade attributen. Flaggor ställs in och avbrott genereras när attributen ligger utanför tröskelvärdena. Flaggor är också inställda och avbrott genererade för förlust av ingångssignal (LOS) och sändarens felförhållanden. Alla flaggor är låsade och kommer att vara kvar även om tillståndet som startar spärren rensar och operationen återupptas. Alla avbrott kan maskeras och flaggor återställs genom att läsa det lämpliga flaggregistret. Den optiska utgången kommer att kvävas för förlust av ingångssignalen om inte squelch är inaktiverad. Feldetektering eller kanalavaktivering via TWS-gränssnittet stänger av kanalen. Status, larm / varning och felinformation finns via TWS-gränssnittet.

Transceiverens optiska mottagare delar in en 4-kanalig PIN-fotodiodsarray, en 4-kanalig TIA-uppsättning, en 4-kanalig utgångsbuffert, diagnostiska monitorer och kontroll- och förspänningsblock. Diagnostiska bildskärmar för optisk ingångseffekt implementeras och resultaten är tillgängliga via TWS-gränssnittet. Larm- och varningsgränser fastställs för de övervakade attributen. Flaggor ställs in och avbrott genereras när attributen ligger utanför tröskelvärdena. Flaggor är också inställda och avbrott genereras för förlust av optisk ingångssignal (LOS). Alla flaggor är låsade och kommer att vara kvar även om tillståndet som initierar flaggan rensar och operationen återupptas. Alla avbrott kan maskeras och flaggor återställs vid läsning av lämplig flaggregistrering. Den elektriska utgången kommer att kvävas för förlust av ingångssignalen (såvida inte squelch är avstängd) och kanal deaktiveras via TWS-gränssnitt. Status och alarm / varningsinformation finns via TWS-gränssnittet.

Relaterade Taggar : 100Gbps QSFP28 QSFP28 SR4 100Gbps SR4 100G QSFP28 SR4 Transceiver 100G CFP4 LR4 CFP4 Transceiver

Tidigare:100Gbps 10KM QSFP28 LR4 med DDM Transceiver

Nästa:100G CFP4 LR4

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter