ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
10G SFP+ DWDM
10G DWDM 100GHz SFP + Transceiver
  • Item NO.:ESDxxX-3LCD80
  • Datahastighet:10G
  • Vågen längd:DWDM
  • Avstånd:80KM
  • Connector:LC
  • Första:SM
  • DDM:YES
  • Produktens ursprung:China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen
  • Leveranstid:Please contact our sales confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

ESPDxx92-3LCD80

10Gbps DWDM 100GHz 80 KM sändtagare SFP +

funktioner

  • upp till 11.1Gbps datalänkar
  • upp till 80 km överföring på SMF
  • DWDM EML Laser och APD mottagare
  • metallhus, för lägre EMI
  • 2-wire interface med integrerad Digital diagnostisk övervakning
  • Hot-plug SFP + fotavtryck
  • specifikationerna kompatibla med SFF 8472
  • kompatibel med SFP + MSA med LC connector
  • singel 3.3V power supply
  • fall operativa temperatur intervall: 0 ° C till 70 ° C
  • effektförlusten < 1,5 w

program

  • 10GBASE-ZR/ZW
  • 80 km 10 G Fiber Channel
  • 10 G Ethernet med FEC

Beskrivning

The ETU-Link DWDM SFP + sändtagare inkluderar en APD-diod och temperaturen stabiliserats DFB-EML sändare. Det finns digitala diagnostiska funktioner via en I2C. Denna modul är avsedd för single-mode fiber och driver vid en nominell våglängd på 100GHz ITU rutnät, C Band DWDM våglängd.

Relaterade Taggar : Alcatel 10G SFP + DWDM 40km HUAWEI SFP + DWDM 80 km SM LC Juniper 10G DWDM SFP + Transceiver

Tidigare:10G BIDI 10KM SFP + Transceiver

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter