ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
10G DWDM 40KM 50GHz SFP+ Transceiver
10G DWDM 40KM 50GHz SFP + Transceiver
  • Item NO.:ESDxxX-3LCD40
  • Datahastighet:10G
  • Vågen längd:50GHz DWDM
  • Avstånd:40KM
  • Connector:LC
  • Första:SM
  • DDM:YES
  • Produktens ursprung:China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen
  • Leveranstid:Please Contact Our Sales Confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

ESPDxx92-3LCD40

10Gbps DWDM 50GHz 40KM sändtagare SFP +

funktioner

Ø upp till 11.1Gbps datalänkar

Ø upp till 40 KM överföring på SMF

Ø DWDM EML Laser och PIN mottagare

Ø metallhus, för lägre EMI

Ø 2-wire interface med integrerad Digital diagnostisk övervakning

Ø Hot-plug SFP + fotavtryck

Ø specifikationerna kompatibla med SFF 8472

Ø kompatibel med SFP + MSA med LC connector

Ø singel 3.3V power supply

Ø fall operativ temperatur intervall: 0 ° C till 70° C

Ø effektförlusten < 1,5 w

program

Ø 10GBASE-ER/EW

Ø 40km 10G Fiber Channel

Ø 10G Ethernet med FEC

produkt Beskrivning

den ETU-Link ESPDxx92-3LCD40 sändtagare inkluderar en PIN-dioden och temperaturen stabiliserats DFB-EML sändare. Digital diagnostiska funktioner finns tillgängliga via en I2C. Denna modul är avsedd för single mode fiber och driver vid en nominell våglängd på 50GHz ITU rutnät, C Band DWDM våglängd.

Relaterade Taggar : Juniper 10G DWDM SFP + Transceiver

Tidigare:10G 1310nm ER SFP + Transceiver

Nästa:10G BIDI 80KM SFP + Transceiver

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter