ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
10G DWDM SFP+TRANSCEIVER
10G DWDM 80KM 50GHZ SFP + TRANSCEIVER
  • Item NO.:ESDxxX-3LCD80
  • Datahastighet:10G
  • Vågen längd:1528.77~1567.13nm
  • Avstånd:80KM
  • Connector:LC
  • Första:SM
  • DDM:YES
  • Produktens ursprung:China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen/HK
  • Leveranstid:Please contact our sales confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

ESPDxx92-3LCD80

10Gbps DWDM 80KM 50GHz sändtagare SFP +

funktioner

Ø upp till 11.1Gbps datalänkar

Ø upp till 80 km överföring på SMF

Ø DWDM EML Laser och APD mottagare

Ø metallhus, för lägre EMI

Ø 2-wire interface med integrerad Digital diagnostisk övervakning

Ø Hot-plug SFP + fotavtryck

Ø specifikationerna kompatibla med SFF 8472

Ø kompatibel med SFP + MSA med LC connector

Ø singel 3.3V power leverera

Ø fall drift temperatur intervall: 0 ° C till 70° C

Ø effektförlusten < 1,5 w

program

Ø 10GBASE-ZR/ZW

Ø 80 km 10 G Fiber Channel

Ø 10 G Ethernet med FEC

produkt Beskrivning

den ETU-Link ESPDxx92-3LCD80 sändtagare inkluderar en APD-diod och temperaturen stabiliserats DFB-EML sändare. Digital diagnostiska funktioner finns tillgängliga via en I2C. Denna modul är avsedd för single mode fiber och driver vid en nominell våglängd på 50GHz ITU rutnät, C Band DWDM våglängd.

Relaterade Taggar : 10G DWDM SFP + TRANSCEIVER DWDM 80KM 50GHZ SFP + TRANSCEIVER

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter