ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
10G SFP+ 1550nm 80KM LC DDM
Cisco kompatibel 10 G ZR SFP + Transceiver
  • Item NO.:ES55X-3LCD80
  • Datahastighet:10G
  • Vågen längd:1550nm
  • Avstånd:80KM
  • Connector:LC
  • Första:SM
  • DDM:YES
  • Produktens ursprung:China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen
  • Leveranstid:Please contact our sales confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

ESP5592-3LCD80

Cisco kompatibel 10Gbps 1550nm 80KM optiska sändtagare SFP +

produktfunktioner

  • Hot pluggable
  • 1550nm kyls EML, APD mottagare
  • upp till 80km på 9/125um SMF
  • SFP + MSA paket med duplex LC connector
  • SFI hög hastighet elektriska gränssnittet
  • mycket låg EMI och utmärkta ESD skydd
  • + 3.3V single power supply
  • mål temperaturområde:-5℃ 70℃.
  • 2-tråds gränssnitt för hantering och kontrollfunktionen
  • 10 Gb/s seriellt optiskt gränssnitt kompatibel till 802.3ae 10GBASE-ZR/ZW
  • effektförlusten < 1,5 w

program

  • 10 G Base-ZR/ZW
  • 10 G Fiber Channel
  • 10G lagring system

Standard

  • kompatibel till SFF-8431 och SFF-8432
  • kompatibel med SFF-8472
  • kompatibel med IEEE 802.3ae 10GBASE-ZR och 10GBASE-ZW
  • kompatibel med IEC 60825-1 klass 1 laser eye säker
  • RoHS kompatibel

Produktbeskrivning

ETU-LINK'S ESP5592-3LCD80 sändtagarna är 1550nm kyls EML laser och APD fotodetektor mottagare baserade 10 Gigabit SFP + transceiver, som syftar till att sända och ta emot optiska data över enda läge optisk fiber för länken längd upp till 80km. Det finns Digital diagnostik funktioner via en 2-tråds seriella gränssnittet, som anges i den SFF-8472, som ger realtid tillgång till enheten driftsparametrar som sändtagare temperatur, laser bias nuvarande, överförs optiska effekt, mottagna optiska makt och sändtagare matningsspänningen.

kvalitetskontroll

kompatibel lista

Cisco modul

HUAWEI modul

ZTE modul

Juniper modul

TP-LINK modul

Allied Telesis modul

GLC-T (10/100/1000)

SFP-FE-SX-MM1310-A

SFP-FX/OC3-M2K

ES8512-3LCD05

TL-SM311LM

AT-SPTX

GLC-LH-SMD

SFP-FE-LH40-SM1310

SFP-GE-S10K

ES3112-3LCD10

TL-SM321A

AT-SPSX

GLC-SX-MMD

ESFP-GE-SX-MM850

SFP-GE-S40K

ESP8592-3LCD03

TL-SM321B

AT-SPEX

GLC-EX-SMD1

SFP-GE-LH40-SM1310

SFP-GE-S80K

ESP3192-3LCD10

TXM431-LR

AT-SPLX40

GLC-ZX-SMD

SFP-GE-LH40-SM1550

SFP-GE-S120K

TXM431-SR

AT-SPZX80

GLC-BX-D

SFP-FE-LH80-SM1550

XFP-10G-S40K

AT-SPFX/2

GLC-BX-U

XFP-SX-MM850

XFP-10G-S10K

AT-SPFXBD-LC-13

CWDM SFP

XFP-LX-SM1310

XFP-10GE-M

AT-SPFXBD-LC-15

DWDM SFP

XFP-LH40-SM1550-F1

på-SP10SR ***

på-SP10LR ***

AT-SP10LR20/I

AT-SP10ER40/I ***

AT-SP10ZR80/I ***

Relaterade Taggar : Cisco Switch 10 Gigabit SFP + ZR Juniper Switch 10G SFP + ZR Edge-corE Switch SFP + 80km

Tidigare:10G ER SFP + Transceiver

Nästa:10G BIDI 10KM SFP + Transceiver

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter