ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
12 Fiber MPO(Male)-MPO(Male) Fiber Optic Cable
12 Fiber MPO (Man) -MPO (Man) 9/125 Enfels fiberoptisk kabel
  • Connector:MPO-MPO
  • Första:SM
  • Produktens ursprung:Made in China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen
  • Leveranstid:Pls contact sales for confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

12 Fiber MPO (Man) -MPO (Man) 9/125 Enfels fiberoptisk kabel


Produktspecifikationer:

Connector

MPO till MPO

Kön Man till Man
Fiber Mode 9/125μm SM Jacka OD 3,0 mm
Fiber Count 12 Våglängd

1310 nm

Kabellängd 1m-30m Jacka Färg Gul
Kabeljacka pvc Insertion Loss

u0026 Lt; = 0.75dB

Hållbarhet u0026 gt; = 500 gånger Returförlust u0026 gt; = 55 dB
Använd temperaturen -40 ~ 75 ° C Är anpassad Ja


Funktioner:
O Eliminera avslutningsfel, Min installationstid
O Varje kabel är 100% testad för låg införingsförlust och reflektion
O Optimerad prestanda - Elite MPO och diskret premium-anslutning
O Stöd 40G PLRL4 PSM i tillämpliga parallella optiknät
O Överensstämmer med IEC-61754-7 och TIA-604-5 (FOCIS-5) -standarden


Användningsområden:
O Datacentre med hög densitetskrav
O Fiber Channel Storage
O Parallell bearbetningsapplikationer

O Telekommunikation och ryggradssystem



Fiberoptiska patchkablar

ETUerbjuder fiberkabelkomponenter av hög kvalitet, såsom Patch Cords, Pigtails, Breakout Cables etc. Alla våra fiberkablar kan beställas som Single Mode 9/125, Multimode 62.5 / 125 OM1, Multimode 50/125 OM2 och Multimode 10 Gig 50/125 OM3 / OM4 fibrer.

Rollballger också en komplett uppsättning OEM-tjänster, såsom fiberkontakt, längd, färg, fiberkvalitet, specifikation, material, paket etc. Vänligen kontaktasales@etulinktechnology.com.


Hurför att välja rätt kabeljacka:pvc, LSZHorOFNP?

Fiber patch kablar används nu allmänt för inomhus applikationer som byggnader, fabriker, kontorsparker, campus och så vidare. Oavsett om du väljer PVC, LSZH eller OFNP jacka beror på var du ska köra kabeln.
Egenskaperna hos PVC, LSZH och OFNP Jacka är som följer:

O PVC Kabelbeständig mot oxidation och nedbrytning, det används vanligtvis för horisontella löpningar från ledningscentralen.
O LSZHKabeln har en speciell flamskyddsmedel, det ligger mellan golv i en byggnad.
O OFNPkabel är utrymme i byggnaden skapad av byggnadsdelar, design för rörelse av luft. Det är vanligtvis arbete för vertikala körningar mellan golv.

Huratt välja rätt fiberoptisk kabel typpå OM3 eller OM4?

Skillnaden mellan OM4 och OM3 fiberläge som följande
O OM4 har utvecklats speciellt för VSCEL-lasertransmission och tillåter 10 Gig / sekund-länkavstånd på upp till 550 meter (jämfört med 300M med OM3).
O Den effektiva modala bandbredden för OM4 är mer än dubbelt så stor som OM3.

O För OM4 patchkabel är det 4700 MHz.km medan för OM3 är det 2000 MHz.km.


certifiering:

Relaterade Taggar : MPO Fiber Patch Cord MPO Fiber Optic Patch Kablar 12 Fiber MPO Optic Cable

Tidigare:12 Fiber MPO (Female) -MPO (Female) 9/125 Fiberoptisk kabel

Nästa:8 Fiber MPO (Kvinna) -MPO (Kvinna) 9/125 Enfels fiberoptisk kabel

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter