ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
40GBASE SR4 850nm MMF
40G 100M QSFP + optiska sändtagare
  • Item NO.:EQ854X-3MCD01
  • Datahastighet:40G
  • Avstånd:100M
  • Connector:MPO
  • Första:MM
  • DDM:YES
  • Produktens ursprung:China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen
  • Leveranstid:Please contact our sales confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer

EQSP854A-3MCD01
40Gbps 850nm 100M QSFP + optiska sändtagare


har

Ø hög kanal kapacitet: 40 Gbps per modul

Ø upp till 11.1Gbps datahastighet per kanal

Ø maximala länken längd av 100 m länkar på OM3 multimode fiber

eller 150m länkar på OM4 multimode fiber

Ø hög tillförlitlighet 850nm VCSEL-teknik

Ø elektriskt hot-plug

Ø Digital diagnostisk SFF-8436 kompatibel

Ø fall operativ temperatur intervall: 0 ° C till 70° C

Ø Power skingrande < 1,5 W


program

Ø 40G Ethernet-

Ø Infiniband QDR

Ø Fiber channel


Standard

Ø kompatibel med IEEE 802.3ba

Ø kompatibel till SFF-8436

Ø RoHS kompatibel.

Relaterade Taggar : HUAWEI 40G QSFP + SR4 Planet 40GBASE-SR4 850nm MMF Mikrotik 40 Gigabit Ethernet QSFP + SR4 QSFP-40G-SR4 Transceiver-modulen 40G QSFP + SR4 Transceiver

Tidigare:QSFP-40G-PSM4 1310NM 2KM MPO TRANSCEIVER

Nästa:40G QSFP + LR4 TRANSCEIVER

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter