ETU-Link Technology CO ., LTD.

Blogg

  • April 02,2019 10:55:20
    Som det säger säger "du får vad du betalar", för att få värdesätter saker, handla är absolut det enda sättet för kvalitet köpare! Hur man spelar kraften i brandögon när man köper en optisk modul? Idag låt oss dela kärnan i det! Den grundläggande strukturen av optisk modul innehåller följande delar: optisk enhet + huvudchip + PCB...

    Relaterade Taggar : optisk modul optisk sändtagare optiska enheter

  • March 28,2019 15:14:32
    AOC är kort för Active Optical Cable, som består av multimode fiber, optisk sändare, kontrollchip och parallell optisk modul. De optiska sändarna i båda ändarna ger bildelektriska omvandlingar och optiska överföringsfunktioner för att förbättra överföringshastigheten och överföringsavståndet för den optiska kabeln utan att äventyra kompat...

    Relaterade Taggar : optisk sändtagare optisk modul AOC-kabel

  • March 26,2019 14:22:26
    Cisco System Inc. är känt av alla. Med sin IOS (Internet Operating System), är Cisco-företaget helt i ledande ställning på marknaden för multi-protocol router. För närvarande på Internet, nästan 80% av routrarna från Cisco. När man letar efter kunder är den vanliga metoden att söka på modellens artikelnummer. Så vad är typerna av Cisco op...

    Relaterade Taggar : CFP optisk modul QSFP28 optisk modul Cisco optisk modul

  • March 23,2019 15:48:54
    Nyligen skickade en kund i Polen oss en förfrågan: Hej, snälla skicka mig erbjudande till: 50 stk PCIE-kort lågprofil med 1 x SFP 1Gbit-port 50st SFP-modul för att arbeta med detta kort, SM 1Gbit, Jag behöver leverera till kund före den 20 februari, garantiperioden är också avgörande. Vad är PCIE? Låt oss lära oss om det tillsammans. PCI ...

    Relaterade Taggar : 8G optisk sändare optisk sändtagare SFP + optiska moduler

  • March 23,2019 15:48:54
    Nyligen skickade en kund i Polen oss en förfrågan: Hej, snälla skicka mig erbjudande till: 50 stk PCIE-kort lågprofil med 1 x SFP 1Gbit-port 50st SFP-modul för att arbeta med detta kort, SM 1Gbit, Jag behöver leverera till kund före den 20 februari, garantiperioden är också avgörande. Vad är PCIE? Låt oss lära oss om det tillsammans. PCI ...

    Relaterade Taggar : 8G optisk sändare optisk sändtagare SFP + optiska moduler

  • March 23,2019 15:48:54
    Nyligen skickade en kund i Polen oss en förfrågan: Hej, snälla skicka mig erbjudande till: 50 stk PCIE-kort lågprofil med 1 x SFP 1Gbit-port 50st SFP-modul för att arbeta med detta kort, SM 1Gbit, Jag behöver leverera till kund före den 20 februari, garantiperioden är också avgörande. Vad är PCIE? Låt oss lära oss om det tillsammans. PCI ...

    Relaterade Taggar : 8G optisk sändare optisk sändtagare SFP + optiska moduler

  • March 19,2019 21:49:20
    De 100G optisk sändtagare Adoptionsgraden i optiskt landskap är konsekvent stigande under de senaste åren. Det förutspås att över hälften av datacentret optisk sändaröverföring kommer att göra övergången till 100G. Den traditionella 10G eller till och med 40G kanske inte räcker med tanke på explosionen av data, därför kommer 100G att bli ...

    Relaterade Taggar : 100G optisk sändtagare optisk sändaröverföring 100G transceiver moduler

  • March 15,2019 19:47:17
    I tiden med stora data finns det fler och fler applikationer med hög densitet och hög bandbredd. Vid den här tiden verkar det kopparbaserade kabelsystemet sträckas ut. För att säkerställa överföringens stabilitet och flexibla applikationer behöver användarna en ny produkt som är det viktigaste transmissionsmediet för högpresterande datore...

    Relaterade Taggar : 100G QSFP28 Aktiva optiska kablar 25G SFP28

  • March 13,2019 21:25:52
    Med utvecklingen av samhällsvetenskap och teknik har mobilnät redan gått in i människors liv tidigt. Utan det kan folk inte titta på HDTVS eller spela spel online. Det har blivit en oumbärlig nödvändighet. Numera kommer människor att gå in i 5G-tiden, så vad är 5G-nätverket? Vad är skillnaden med 4G-nätverket? Vad är 5G-nätverket? 5G-nätv...

    Relaterade Taggar : 5G-nätverk 4G-nätverket optiska moduler

  • March 13,2019 21:25:52
    Med utvecklingen av samhällsvetenskap och teknik har mobilnät redan gått in i människors liv tidigt. Utan det kan folk inte titta på HDTVS eller spela spel online. Det har blivit en oumbärlig nödvändighet. Numera kommer människor att gå in i 5G-tiden, så vad är 5G-nätverket? Vad är skillnaden med 4G-nätverket? Vad är 5G-nätverket? 5G-nätv...

    Relaterade Taggar : 5G-nätverk 4G-nätverket optiska moduler