ETU-Link Technology CO ., LTD.

Lista över produkter

Kontakta oss

: +86-755-2328 4603 : Sales@etulinktechnology.com : 4th Floor, C Building, JinBoLong Industrial Park, QingQuan Road, LongHua District, Shenzhen city, GuangDongProvince,China 518109
SC/APC-SC/APC Fiber Patch Cable
SC/APC-SC/APC SM SX KORSKOPPLINGSKABEL
  • Connector:SC/APC-SC/APC
  • Första:SM
  • Produktens ursprung:Made in China
  • Utskeppningshamn:ShenZhen
  • Leveranstid:Pls contact sales for confirmation
Ladda ner data
Om du vill veta mer om produktinformation, klicka här Adobe Reader
Ladda ner datablad
Produktdetaljer
funktioner:
låg insättning förlust och tillbaka speglar förlust
bra hållbarhet
bra exchangeability
hög temperaturstabilitet
Standard: Telcordia GR-326-CORE

program :
CATV / Metro
aktiv enhet uppsägning
telekommunikation nätverk
lokala nätverk (LAN)
databehandling nätverk
Test utrustning
premiss installationer
Wide Area Network (WAN)

specifikationer:
inkopplingsförlust: Typical≦ 0.2dB, Maximum≦0.3dB
återvända förlust: ≧50dB (PC /UPC ), ≧65dB (APC)
repeterbarhet: ≦0.1
hållbarhet ≦0.2dB typisk förändring , 1000 parningar
utbytbarhet: ≦0.2dB
draghållfasthet: > 10 kg
Arbetstemperatur: -40 ~ 85℃

korskopplingskabel orderinformation

korskopplingskabel orderinformation

Connector-1

polering

Connector-2

polering

kabel typ

längd

kabel Diameter

Fiber räknas

kommentar

SC

APC

LC

PC

OS2

5M

2,0 MM

Duplex

LSZH

FC, SC

PC, UPC

FC , SC

PC, UPC

OM1 62,5/125

0,5 M

0,9 MM

Simplex

färger

LC, ST

APC

LC, ST

APC

OM2 50/125

1M , 2M

1.8MM

Duplex

bepansrade

MU, MTRJ

MU, MTRJ

OM3 10G

3M, 4M

2,0 MM

4,6,8 räknas

vattentät

E2000, MPO

E2000 , MPO

OS1

5M, 10M

3,0 MM

12counts...

LSZH

DIN

SMA, SMA, DIN

OS2 9/125

100M...

andra

48Counts...

PVC

G657A/B/D

500M...

OFNR

G655

1000 M...

OFNP


Relaterade Taggar : SC Fiber Optic Patch Kablar Optisk patchledning

Tidigare:LC/PC-LC/PC MM DX KORSKOPPLINGSKABEL

Nästa:FC/APC-FC/APC SM SX KORSKOPPLINGSKABEL

Meddelande
*
Vänligen fyll i e-post
*
Fyll på ämnet
*
Fyll på innehållet
Relaterade produkter